Chyba
  • Chyba pri načítaní dát feedu

Federal Cup 2017

Federal cup zostal v Prahe, Slovensko - Česká republika  (9:11) 

V prvom kole sa náme podarilo vyhrať 5:3, nedarilo sa len Balázsovi, v dvojiciach vyhrali Hybler s Hajdovským nad Tomášom a Michalom pomerne hladko 5:1, ale rovnakým skóre vyhral aj Jakub s Jarom nad Hajdovským s Meisnerom, Balázsovi nevyšiel ani ďalší zápas jednotlivcov a prehral 2:5 s domácom Houdekom a bezhybne brejkujúci Hybler s Hajdoským porazili Michala s Jarom 5:2, čím otočili celkové skóre na 3:2 pre domáci team. Neostáva nám nič iné len udržať sa v zápase a dobre odohrať ďalšie 2 kolá jednotlivcov.

Tak tie ďalšie zapasy nám vôbec nevyšli, a češi nám po obednej prestávke uskočili na 6:2, svoje zápasy jednotlivcov prehrali Tomáš, Jakub aj Balázs, hoci ten už vyhrával nad Hyblerom 4:2, potom mu nepadlo raz z rozstrelu a bol koniec. Hybler odohral celý zápas bez jedinej chybičky a so 100%tnými nahrávkami. Až Jarovi sa podarilo veľmi presnou a peknou hrou poraziť Houdeka 5:2 a upravil celkové skóre na 6:3. Teraz bojuje Michal s Hajdovským a vo dvojici hrá zlepšujúci sa Balázs s Tomášom proti Gavenčiakovi s Meisnerom, tieto potrebujeme oba vyhrať! Rozhodujúce budú asi nasledujúce 3 kolá, kde musíme postaviť najsilnejšie dvojice a dobre zoradiť jednotlivcov. V ďalších zápasoch sme sa dostali až do stavu 8:5 pre domácich, čo už vyzeralo dosť hrozivo, našťastie Jakub rozbil Meisnera 5:2 a Jaro zázračne vyhral nad Hyblerom v drame 5:4 a odrazu bol stav priaznivejší, 8:7 ! Balázs sa držal s Gavenčiakom, ten využil všetky Balázsove chyby, ale v poslednej hre za stavu 4:4 mu dvakrát po sebe padla biela ! a Balázs to dohral !!! A je vyrovnané 8:8 !!!

Nakoniec opäť veľmi tesne v dvoch posledných hrách prehrávame celkovo 11:9, mrzí nás pár zahodených príležitostí, a hlavne to, že sa nám už tretíkrát po sebe nepodarilo čechov poraziť, aj tentokrát sme ku tomu mali veľmi blízko. Ďakujem chlapcom za bojovnosť a vzornú reprezentáciu !

Ing. Samuel Koniar

Predseda Slovenského biliardového zväzu, o.z.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nachádzaš sa tu: Novinky Novinky Federal Cup 2017