Chyba
  • Chyba pri načítaní dát feedu

Správa o činnosti Biliardového klubu HORSES Prešov za rok 2012

Biliardový klub HORSES Prešov plnil v roku 2012 svoje hlavné poslanie, ktorým je uspokojovanie záujmov občanov, vrátane najmladšej generácie v oblasti biliardového športu a činnosť smerujúca k zlepšeniu zdravotného stavu, fyzickej alebo duševnej kondícii. Poskytoval tiež odbornú, poradenskú a servisnú službu v oblasti biliardového šport.

V kalendárnej sezóne 2012 klub reprezentovali v ligových súťažiach Slovenského biliardového zväzu (SBiZ) dve družstvá. V I. lige - východ štartoval tím Biliardový klub HORSES Prešov „A“, ktorý sa v celkovej tabuľke umiestnil na 2. mieste. V II. lige - východ štartovalo družstvo Biliardový klub HORSES Prešov „B“, ktoré obsadilo 4. priečku. Oba tímy pokračujú v týchto súťažiach aj v kalendárnej sezóne 2013.

Za „B“ družstvo nastupuje aj hráč do 15 rokov, pričom sa v klube kreuje generácia ôsmich hráčov do 10 rokov, s perspektívou do budúcnosti.

Práve pre najmladších hráčov zorganizoval Biliardový klub HORSES Prešov turnaj HAM 2012 (Horses Amateur Master), ktorý sa stretol aj so širokým záujmom masmédií (zoznam mečdiálnych výstupov je na stránke klubu – www.biliardpresov.sk). O našich najmladších hráčoch informovali napr. RTVS – Slovenský rozhlas, TV Markíza, Plus 1 deň, Prešovský večerník, Korzár, Nový čas, Ružomberská televízia a ďalší. V organizácii turnaja budeme, v spolupráci s partnermi, pokračovať aj tento rok.

Hráči klubu sa zúčastnili aj súťaží Slovenského pohára a ďalších turnajov doma i v zahraničí.

Navyše Biliardový klub HORSES Prešov získal dôveru SBiZ na usporiadanie Majstrovstiev SR pre hráčov najmladšej kategórie. Naši hráči (vrátane mládežníkov) sa pravidelne zúčastňujú domácich i zahraničných turnajov a kempov. V roku 2012 reprezentovali mesto Prešov a Slovensko napr. na podujatiach v Sofii, Kyjeve, Kielcach, Ostrave, Burgase, Taline... V tomto roku začalo partnerstvo s poľskými klubmi Debica a Krakov, postupne sa plánuje počet partnerských miest rozširovať, vrátane terajších partnerských miest, ktoré má mesto Prešov.

Hospodárenie Biliardového klubu HORSES Prešov

Hospodárenie občianskeho združenia Biliardový klub HORSES Prešov za rok 2012 bolo vyrovnané. Rok 2012 skončilo s účtovným prebytkom. Združenie nie je dlžníkom voči žiadnym subjektom. Príjmy združenia tvorili členské príspevky a dobrovoľné dary členov združenia. Na hráčov do 15 rokov sa členské príspevky nevzťahovali. Tréningy i štartovné na turnajoch im boli hradené z rozpočtu občianskeho združenia Biliardový klub HORSES Prešov.

Nachádzaš sa tu: Novinky Novinky Správa o činnosti Biliardového klubu HORSES Prešov za rok 2012