Chyba
  • Chyba pri načítaní dát feedu

HAM 2012

Biliardový klub Horses Prešov usporiadal deň pred Silvestrom 2012 otvorený turnaj pre deti v tomto športe HAM 2012 (Horses Amateur Master). Spoluorganizátorom bola Regionálna organizácia Slovenského syndikátu novinárov v Prešove.

HAM 2012Cieľom turnaja, ktorý sa konal prvý raz, bolo predstavenie tohto v našich končinách stále neobvyklého športu, predstavenie klubu Horses i jeho novej klubovej stránky biliardpresov.sk – http://www.biliardpresov.sk. Zúčastnili sa ho tí najmenší, ale išlo im to od ruky.

Podľa očakávania sa celkovým víťazom stal už osemročný Kristián Mrva, ktorý už má svoje skúsenosti aj z ligových zápasov za BK Horses Prešov. Začína mu však rásť konkurencia. Striebornú medailu vybojoval Michal Frank, tretie miesto obsadili Martin Oriňák a Martin Modrák.

Súťažilo sa aj v samostatnej disciplíne Penalty Shot, v ktorej opäť dominoval „Kiko“ Mrva, ostatných päť účastníkov sa podelilo o druhú priečku.

Predseda BK Horses Prešov Milan Mrva, patriaci do top 8 slovenských pool-biliardistov, sa vyjadril, že ho teší, že konečne na Slovensku začína rásť nová generácia záujemcov o tento šport. V organizácii detského turnaja HAM chce pokračovať v roku 2013, pričom očakáva nárast štartujúcich i zlepšenie výkonov.

[Slovenský syndikát novinárov - http://www.ssn.sk/ham-2012-biliardovy-turnaj-vyhral-kiko-mrva/]

Nachádzaš sa tu: Média HAM 2012